ترخیص ورق های فولادی

ترخیص ورق های فولادی


ترخیص ورق های فولادی

با رشد تجارت بین المللی ، روند تجارت صادرات ، واردات و ترخیص کالا از گمرک روز به روز در حال افزایش است. همانطور که می دانیم روزانه میلیاردها دلار و صدها هزار تن کالا از مرزهای گمرک ایران وارد ، صادر و آزاد می شود. این کالاها بسیار متنوع هستند و با توجه به تقاضا و صنعت تولید به کشور وارد می شوند.

شرکت بازرگانی مهرگان تجارت دانش استیل آماده ارائه خدمات در زمینه ترخیص انواع گرید های استنلس استیل STAINLESS STEEL در انواع استیل براق ، استیل مات ،استیل آیینه ای ،استیل خش دار ،استیل طرح دار از گمرک شامل:

ترخیص استنلس استیل نگیر یا خانواده سری 300 : 301 ،304L و 304LN،305 ، 312، 321و 321H، 316 و 316LN و 316L،309S, 310S, 314 و ترخیص  رایج ترین گرید استنلس استیل 304

ترخیص استنلس استیل بگیر یا خانواده سری 400 : 409، 420و 420J1, 420J2، 410و 410L, 410S، 430، 436L, 439, 444، 440A و 440B و 440C و 440F

ترخیص استیل ضد اسید: سری 316 و 316L

مشخصه اصلی ورق فولاد علاوه بر نوع آن ضخامت آن است.

بیشترین ترخیص کالا از فولاد از تایوان ، چین ، کره جنوبی و امارات انجام می شود. توجه داشته باشید که ترخیص ورق های فولادی در گمرک به صورت رول یا ورق است.

برای حمایت از صنایع در کشور ، ارز مبادله ای برای انتشار ورق های فولادی اختصاص داده شده است. شرکت مهرگان استیل ورق های فولادی را از گمرکات در انواع نورد گرم و نورد سرد آزاد می کند.

جالب است بدانید که یکی از کالاهایی که در صنایع مختلف از جمله صنایع دریایی ، ساخت و سازهای مسکونی و تجاری ، تولید لوازم خانگی در کشور و تولیدکنندگان صنایع شیمیایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، ورق استیل است.

ورق های فولادی ، به ویژه فولاد ضد زنگ ، به دلیل خاصیت ضد خوردگی و ضد اسید ، از معدود مواد مورد استفاده در صنعت و محبوب ترین و پرمصرف ترین مواد اولیه فولاد در صنعت و به ویژه تولید کنندگان هستند.

ورق استیل
ورق استیل

کاربرد ورق های فولادی

از جمله این کاربردها در نمای تزئینی ساختمانها یا بدنه وسایل خانگی خانگی مانند ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی و دستشویی و آسانسور ساختمان استفاده می شود.

شرکت بازرگانی مهرگان تجارت دانش استیل کلیه مراحل ثبت سفارش کالا را در سیستم کامل ترخیص کالا از گمرک و کالا در کمترین زمان و با صرفه ترین هزینه های ترخیص کالا از گمرک انجام می دهد.

مزایای ورق های استیل

همچنین به راحتی می توان گفت که قیمت ورق استیل به دلیل عمر طولانی ، دوام و ظاهر زیبا کاملاً مناسب و اقتصادی است.

این ورق ها در برابر درجه حرارت بسیار بالا و بسیار پایین مقاوم بوده و شکل گیری آن آسان است ، به همین دلیل در صنایع آسانسور و خودرو بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق های فولادی از جمله کالاهای وارداتی است که به صورت سرد و گرم از کشورهای مختلف وارد می شود ، به ویژه واردات از چین و ترخیص کالا از چین ، واردات از تایوان ، واردات از هند ، امارات و واردات از کره به ایران.

به طور کلی ، استیل آلیاژی از آهن با درصد بیشتر کروم و نیکل نسبت به سایر مواد است.

وقتی مقدار کروم در فولاد بیش از پنج دهم درصد باشد ، به آن فولاد ضد زنگ یا فولاد ضد زنگ می گویند.

ورق های استیل در انواع مختلفی وجود دارد از جمله ورق استیل براق ، ورق استیل براق ، ورق استیل راه راه ، ورق های روکش دار و ورق فولاد ضد اسید ، فولاد نسوز و فولاد خراشیده که از ترخیص کالا از گمرک معاف هستند.

از آنجا که در سالهای اخیر از ورقهای فولادی بسیار استفاده شده است ، در نتیجه شرکتهای وارد کننده نیاز فوری به واردات آنها از سایر کشورها دارند ، طبق آماری که گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال 1393 ارائه کرده است ، بیشترین مقدار ورق استیل از چین وارد شده است ، به طوری که بیش از 70 هزار تن ورق فولاد نورد سرد ترخیص شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *